Konto Solista Biznes w Credit Agricole

Dzisiaj nie da się prowadzić firmy bez konta bankowego, z którego można korzystać przez internet. Dlatego jeśli prowadzą Państwo małą firmę, w której nie ma potrzeby wykonywania dużej ilości przelewów, to ciekawą propozycją może okazać się konto oferowane przez Credit Agricole – Konto Solista Biznes.

 

Konto to można założyć bezpośrednio przez internet, wypełniając odpowiedni wniosek. Można także założenia konta dokonać osobiście, odwiedzając wybraną placówkę banku. Jest także możliwość założenia go przez telefon. Trzeba się jednak liczyć z tym, że na podany adres do korespondencji przyjdzie umowa, którą będzie należało podpisać oraz odesłać do banku. Jeśli już ktoś się zdecyduje na to konto, to musi wiedzieć, że niestety to konto nie jest bezpłatne, aczkolwiek bank wprowadził promocję dla nowych klientów, polegającą na prowadzeniu rachunku przez 3 miesiące za darmo. W promocji jest także karta Visa Business Electron, która przez pierwsze 3 miesiące będzie za darmo. Bank Credit Agricole postarał się o to, aby maksymalnie uprościć procedurę zakładania konta firmowego, więc podczas uzupełniania umowy nie będzie trzeba posiłkować się różnymi dodatkowymi dokumentami. Rachunek jest w pełni internetowy, w związku z czym można mieć przez całą dobę dostęp do informacji o nim, jeśli skorzysta się z serwisu tekstowego CA24, dostępnego tylko dla klientów banku. Niestety w rachunku można liczyć tylko na 3 bezpłatne przelewy internetowe. To mało, biorąc pod uwagę fakt ile należności i zobowiązań może mieć nawet niewielka firma. Pocieszeniem jest fakt, że bezpłatne są przelewy w automatycznym serwisie telefonicznym, ale tutaj jest ograniczenie- nie mogą to być przelewy do ZUS i US. W przypadku wpłat, tutaj bank już nie pobiera opłat, dając swoim klientom dostęp do wpłatomatów za darmo. W ramach tego rachunku można także doładować telefon na kartę, gdy posiada się elektroniczną fakturę VAT. Wyciągi z konta mogą przychodzić na dwa sposoby. W umowie można zaznaczyć, że chce się dostawać wyciągi z konta pocztą albo e-mailem, a jeśli korzystać się będzie z serwisu internetowego, to tam będzie generowany wyciąg za darmo.

 

Decydując się na otwarcie rachunku biznesowego w banku Credit Agricole, Klienci mogą liczyć na przydzielenie im wysoko oprocentowanego Rachunku Oszczędzam. Oprócz tego w tym koncie dostępny jest kredyt odnawialny, jak i kredyt inwestycyjny. Warto zapoznać się bliżej z tą ofertą, aby wybrać dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie.

Tagi: